Jak zatočit s klíšťaty, se štěnicemi, s roztoči, s blechy a parazity parním čističem.

Jak zatočit s klíšťaty, se štěnicemi, s roztoči, s blechy a parazity parním čističem.

Klíšťata

Tyto malé potvůrky žijící z krve savců a ptáků. Jsou nositelem řady závažných onemocnění. Často je přinesou do domova domácí mazlíčci. Suchá pára je nejlepší zbraň proti těmto potvůrkám. Suchá pára proniká do prasklin a trhlin, kde mohou klíšťata schovat.

Štěnice

Starý škůdce se znovu objevuje v plné síle. Přítomnost štěnic v domácnostech po celém světě válcuje lidskou populaci jako tsunami. Specialisté pro boj proti škůdcům museli rychle reagovat. Potvrdili se obavy, že štěnice nelze hubit pouze pesticidy samotnými. Je zapotřebí systematický přístup. Až do nedávné doby, odborníci doporučovali zahodit zasažené věci či matraci. Naštěstí, dnes máme jinou možnost, a tou je suchá pára, kterou můžeme použít na matrace, pohovky a koberce. Suchá pára likviduje všechna stádia štěnic, včetně likvidace vajec. Vysávání pomáhá, ale nedokáže odstranit všechny vajíčka štěnic, která jsou přilepená na matraci a jiný povrch.

Roztoče

Roztoče způsobují několik forem alergických onemocnění, včetně senné rýmy, astmatu a ekzémů, a je známo, že zhoršují atopickou dermatitidu. Roztoče se obvykle nacházejí v teplých a vlhkých místech, včetně lůžek. Předpokládá se, že inhalace roztočů a jejich výkalů během spánku působí na lidské tělo, které vyvolávají přecitlivělost.(alergickou reakci) Alergeny roztočů jsou považovány za jedny z nejtěžších (nejhorších) alergenů. Léčba alergie na roztoče začíná prevencí. Pravidelná parní dezinfekce matrace a přikrývky, může pomoci při prevenci.

Blechy

Tyto malé bezkřídlé skákající potvory se živí krví savců a ptáků. Někdy přenášejí nemoci přes kousnutí. Boji proti blechám v domácnosti vyžaduje trpělivost, protože se velmi rychle rozmnožují. Prostředí by mělo být postříkané insekticidy. Časté vysávání je velmi užitečné, ale poté co se do vysává, musí být sáček zlikvidován.

Parní čištění je velmi účinné v boji proti parazitům a navíc ekologické. Pravidelná parní dezinfekce matrace a přikrývky, může pomoci při prevenci.

Jak na to? Pusťte si video:

https://www.youtube.com/watch?v=Wr8-slhEjZw

 

Chcete podobné články najít přímo ve svém emailu?

Přidejte se k našim odběratelům, kteří chtějí dostávat zajímavé informace.

1x14 dní vám pošleme novinky z našeho blogu a maximálně 1x měsíčně se můžete těšit na nabídku vzdělávání nebo našich služeb od jlc s.r.o.. V každém e-mailu se můžete odhlásit. Seznamte se s našimi zásadami zpracování osobních údajů, ať víte, jak vaše data chráníme. Najdete je ZDE

1x14 dní vám pošleme novinky z našeho blogu a maximálně 1x měsíčně se můžete těšit na nabídku vzdělávání nebo našich služeb. V každém e-mailu se můžete odhlásit. Seznamte se s našimi zásadami zpracování osobních údajů, ať víte, jak vaše data chráníme. Najdete je ZDE