Suchá pára, mokrá pára??!!….Co je pára? Přesně?

Co je pára ve skutečnosti?

Pára je voda, která byla změněna na plyn. Pára nemůže být vidět, protože je bezbarevná. Oblak páry, který vidíme, začíná asi 2 centimetry od hrdla čajové konvice. Skutečná pára je v prostoru, která se zdá být prázdná, těsně u hrdla čajové konvice. Oblak páry, který vidíme, je mokrá pára, kterou  ochlazuje okolitý chladnější vzduch. Mnění se z plynné formy zpět do malých vodních kapek.

Pára vzniká varem nebo odpařením. Na úrovni hladiny moře se voda vaří, když se zahřeje na teplotu 100 ° C. Voda se odpařuje také při nižších teplotách. Pára, která vzniká varem je tak horká, jako vařící voda. Pára způsobená odpařováním není horká. Obvykle, slovo pára se ztotožňuje s horkou páru. Když voda dosáhne bodu varu, bublinky páry začnou stoupat a unikat do ovzduší.  To vyžaduje 100 kalorií tepla na jeden gram vody z bodu mrazu (0 ° C) do teploty varu.

cajova-konvice-a-para

Pára vyplňuje více prostoru než voda, ze kterého pochází, v okamžiku, kdy se voda vyvaří, plyn zabírá 1,67 krát větší objem jako bývalá kapalina. V tomto okamžiku tomu říkáme nasycená pára (mokrá pára), je-li zahřátá více, zabírá ještě více místa. Pak tomu se říká přehřátá pára (suchá pára). Naše parní čističe jsou postaveny na tomto principu.

 

A kde se nachází oblast suché páry?

To se dovíte v dalším blogu.

 

Chcete podobné články najít přímo ve svém emailu?

Přidejte se k našim odběratelům, kteří chtějí dostávat zajímavé informace.

1x14 dní vám pošleme novinky z našeho blogu a maximálně 1x měsíčně se můžete těšit na nabídku vzdělávání nebo našich služeb od jlc s.r.o.. V každém e-mailu se můžete odhlásit. Seznamte se s našimi zásadami zpracování osobních údajů, ať víte, jak vaše data chráníme. Najdete je ZDE

1x14 dní vám pošleme novinky z našeho blogu a maximálně 1x měsíčně se můžete těšit na nabídku vzdělávání nebo našich služeb. V každém e-mailu se můžete odhlásit. Seznamte se s našimi zásadami zpracování osobních údajů, ať víte, jak vaše data chráníme. Najdete je ZDE

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.