Výhody suché páry 2: kladivo na viry a bakterie

Výhody suché páry 2: KLADIVO NA viry a bakterie

Bakterie jsou organismy mikroskopických rozměrů, které žijí na jídle, talířích, příborech, oblečení a téměř všude, kde jsme jim vystaveni denně. V některých případech tyto paraziti jsou příčinou infekcí. Patogenní bakterie jsou schopni napadnout tělo, množit se a poškodit jej. Někdy i vážně. U normálně fungující hostitelské osoby, mohou produkovat toxiny, které mohou vyvolávat agresivní onemocnění, jako jsou dětská obrna, salmonela a tuberkulóza.

Zlepšení hygienických podmínek v různých prostředích a zasahovat s odpovídajícími nástroji, jsou zásadní, aby se zabránilo kontaminaci a nakažení. Při dlouhodobém pravidelném používání, v průběhu času, bakterie a viry se stanou rezistentními vůči působení chemické dezinfekci.

To může mít vážné důsledky v prostředí, kde hygiena je naprosto zásadní, například v potravinářství a v zdravotnictví. V průběhu času, je nutné zvýšit množství čisticích a dezinfekčních prostředků pro udržování požadované hygieny. Tím se zvyšuje riziko chemické kontaminace potravin. Kromě toho, jak mnozí lidé jsou alergičtí na čistící prostředky, jejich použití může mít vážné dopady v nemocničním prostředí.

Patogeny nejsou odolné vůči tepelnému šoku čištění suché páry. Výzkum prokázal, že ošetření přehřátou suchou parou, odstraňuje 99% bakteriálních hub a plísní, na prakticky jakémkoliv povrchu. Na rozdíl od jiných metod čištění, přehřátá suchá pára je schopna vstoupit do všech povrchových prasklin a trhliny (pórů). Dokonce častým čištěním suchou parou, patogeny nejsou schopni vybudovat imunitu vůči tepelnému šoku.

Nepřítomnost vody s okamžitým sušením čištěných povrchů a snížené použití čisticích prostředků jsou faktory, které pomáhají udržovat optimální hygienické podmínky.

Chcete podobné články najít přímo ve svém emailu?

Přidejte se k našim odběratelům, kteří chtějí dostávat zajímavé informace.

1x14 dní vám pošleme novinky z našeho blogu a maximálně 1x měsíčně se můžete těšit na nabídku vzdělávání nebo našich služeb od jlc s.r.o.. V každém e-mailu se můžete odhlásit. Seznamte se s našimi zásadami zpracování osobních údajů, ať víte, jak vaše data chráníme. Najdete je ZDE

1x14 dní vám pošleme novinky z našeho blogu a maximálně 1x měsíčně se můžete těšit na nabídku vzdělávání nebo našich služeb. V každém e-mailu se můžete odhlásit. Seznamte se s našimi zásadami zpracování osobních údajů, ať víte, jak vaše data chráníme. Najdete je ZDE